נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

כיצד חומרי בניין איכותיים משפעים על איכות הבית שאנו בונים

בנייה מתבצעת עם חומרים ייחודיים שאמורים לעמוד בתווי תקן מחמירים מבחינת עמידות, בקרת איכות ובטיחות. החומרים משפיעים באופן ישיר על איכות הבית שאנו בונים ועל תחושת הביטחון שלנו. במאמר הבא נסביר מה הקשר בין איכות הבנייה לחומרים ונביא טיפים לבחירת חומרים מוצלחת
בענף הבנייה משקיעים משאבים רבים בבחירה מושכלת של חומרים. הבנייה היא תהליך ארוך שבו מעורבים סוגים רבים של חומרים בשלבי היצירה, ההקמה או ההרכבה של הבית. בנוסף, החומרים משמשים לפיתוח מקרקעין ולתכנון אדריכלי והנדסה. כתוצאה מכך משפיעים החומרים באופן ישיר לא רק על איכות הבית שאנו בונים, אלא גם על רמת החיים ותחושת הביטחון האישית שלנו.

הנה כמה דרכים בהן חומרי בניין איכותיים משפיעים על הבית:

  • א. חומרים מתכתיים - בקטגוריה של חומרים מתכתיים נכללים כל סוגי המתכת, ובעיקר ברזל ופלדה. אלו חומרים שכיחים בבנייה והם אחראיים על עמידות המבנה והבית. ככל שהחומרים המתכתיים איכותיים וטובים יותר, כך ניתן למנוע הוצאות על בלאי, שחיקה, תחזוקה או חלילה קריסה של היסודות.
  • ב. חומרים פלסטיים - זו קטגוריה שכוללת חומרים טבעיים או סינתטיים מבוססי פחמן. למרות שמגוון החומרים בענף הבנייה גדל מדי שנה, חומרים פלסטיים שומרים על מעמדם. חשיבותם נובעת מכך שהקטגוריה כוללת גם פלסטיקים ופולימרים, עץ וזפת ועוד. חומרים פלסטיים משולבים בבניית החלל הפנימי של הבית ולפעמים גם בהקמת החצר, המרפסת והכניסה.
  • ג. חומרים קרמיים - רוב הלקוחות לא מכירים את החשיבות של חומרי בניין קרמיים. אלו תחמוצות של חומרים שונים שכוללים מחצבים טבעיים. כאן מדובר על חומרים כמו חרס, זכוכית, מלט, סיד, גבס ובטון. חומרים קרמיים אחראיים גם על רמת העמידות והאיכות של המבנה וגם על הציפוי, החיפוי והריצוף.

איך בוחרים חומרי בניין איכותיים?

חומרי בניין אמורים לעמוד בתווי תקן מחמירים. הם נבדקים על ידי אנשי מקצוע ונמצאים תחת תהליך מוקפד של בקרה. תווי התקן קובעים את רמת העמידות, האיכות והבטיחות של החומרים. הלקוח צריך לבחור רק חומרים עם תווי התקן המקובלים ולהשתמש בהם לטובת בניית הבית. כדי לעשות זאת אפשר קודם כל להתייעץ עם אנשי מקצוע. אלו קבלני בניין שמכירים את הענף, בקיאים בסוגי החומרים ומחזיקים בניסיון הדרוש על מנת להמליץ על מרכיבים ספציפיים.
בשלב השני אפשר להשוות בין החברות המייצרות חומרי בניין. יש להיזהר מחיקויים ולהעדיף לשלם עוד קצת כסף על חומר איכותי. החומרים אמורים לשרת את צרכי הלקוח לאורך שנים ולעמוד בתנאי מזג אוויר קיצוניים. הם קובעים את רמת הבידוד התרמי והאקוסטי בתוך הבית, את ההוצאות על תיקונים וכמובן את עלות הפרויקט. לחומרים יש השפעה ישירה על החיים שלנו ואין ספק לגבי חשיבותם בבתים פרטיים.